Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплата комбайна за курсом інвалюти: які наслідки з ПДВ?

Ольга Целуйко

30.10.2014 374 0 0

Сільгосппідприємство придбало комбайн в українського постачальника – платника ПДВ на умовах відстрочення оплати. Згідно з договором оплата здійснюватиметься частинами, за курсом іноземної валюти (долара) на момент оплати. У зв’язку з ростом курсу сільгосппідприємство заплатить за комбайн більшу суму, ніж було зазначено в податковій накладній на момент його придбання. Чи повинен продавець відкоригувати таку податкову накладну?

Розрахунки за поставлені товари (послуги) на території України можуть здійснюватися виключно у гривнях. Тому якщо сума оплати коригуватиметься на курс іноземної валюти, що діє на дату здійснення такої оплати, це означатиме зміну вартості придбаного комбайна. У такому разі слід керуватися нормою п. 192.1 Податкового кодексу (далі – ПК), у якій зазначено: якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Так, якщо відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку – постачальника, то (пп. 192.1.2 ПК):

  • постачальник збільшує суму податкових зобов’язань та надсилає отримувачу розрахунок коригування (додаток 2 до податкової накладної за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 14.01.14 р. № 10);
  • отримувач збільшує суму податкового кредиту в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ (спецрежимники відображають таке коригування у спецрежимній декларації з ПДВ).

  • постачальник збільшує суму податкових зобов’язань та надсилає отримувачу розрахунок коригування (додаток 2 до податкової накладної за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 14.01.14 р. № 10);
  • отримувач збільшує суму податкового кредиту в разі, якщо він зареєстрований як платник ПДВ (спецрежимники відображають таке коригування у спецрежимній декларації з ПДВ).

Отже, у наведеній ситуації постачальник комбайна повинен відкоригувати показники раніше виписаної податкової накладної шляхом оформлення розрахунку коригування.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали