• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи обов’язково зараз для цифрового підпису використовувати захищений носій інформації (токен)?

Нове

05.11.2019 441 0 0

Так, правомірні. Пояснимо детальніше.

2018 року набув чинності Закон від 05.10.17 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155), яким зараз регулюються відносини між юридичними, фізичними особами, суб’єктами владних повноважень у процесі надання, отримання електронних довірчих послуг, процедури надання цих послуг, нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також основні організаційно-правові засади електронної ідентифікації.

Як передбачено п. 2 ст. 14 Закону № 2155, електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, а також автентифікація в складових частинах інформаційних систем, в яких здійснюється обробка таких електронних даних та володільцями інформації яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг (далі – КЕДП).

Прикладом такої взаємодії є подання податкової звітності в електронному вигляді та реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали