• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно подавати платіжки в податковий орган?

Податковий орган вимагає подавати копії платіжних документів про перерахування коштів із додаткового електронного рахунка на спецрахунок. Чи правомірні такі вимоги? Чи передбачено санкції за неподання таких копій?

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджено постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11 (далі – Порядок № 11).

Згідно з останніми змінами до Порядку № 11, що були внесені постановою КМУ від 05.05.15 р. № 262 (діє з 19.05.15 р.), п. 3 цього Порядку було викладено в новій редакції. Зокрема, з нього було вилучено такий абзац: «Сільськогосподарське підприємство подає за місцем своєї реєстрації не пізніше останнього календарного дня місяця, що настає за звітним (податковим) періодом, органові державної податкової служби копії платіжних доручень про фактично зараховані на спеціальний рахунок суми податку на додану вартість за кожний звітний (податковий) період».

Отже, норми про обов’язкове подання копій платіжних документів щодо перерахування коштів на спецрахунок зараз немає. А тому жодні санкції за неподання таких документів до сільгосппідприємства застосовуватися не можуть.

Водночас задля коректного обліку сплачених сум ПДВ за спецрежимними деклараціями з ПДВ рекомендуємо сільгосппідприємствам все ж таки надавати відповідному органу ДФС копії виписок з електронного рахунка за ті дати, коли здійснювалось перерахування коштів із цього рахунка на спецрахунок сільгосппідприємства.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали