Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новорічні подарунки: обкладення ПДВ та податком на прибуток

17.12.2019 814 0 0

Зустрічаємо 2020 рік: знижки, подарунки та корпоративи

Корпоративи та подарунки: облік та оподаткування

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи треба нараховувати ПДВ у разі надання подарунків працівникам сільгосппідприємства, їхнім дітям, пайовикам та іншим особам, а також як такі обдаровування впливають на об’єкт обкладення податком на прибуток.

У разі придбання подарунків у платників ПДВ сільгосппідприємство має право віднести суму вхідного ПДВ до податкового кредиту на підставі податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН, ЄРПН). Адже єдиною умовою виникнення права на податковий кредит є зареєстрована в ЄРПН ПН. При цьому не має значення, для яких цілей підприємство придбаває ТМЦ (п. 198.1, 198.3, 198.6 Податкового кодексу, далі – ПК).

Операція із надання новорічних подарунків обкладається ПДВ на загальних підставах. Адже, зокрема, дарування товарів підпадає під визначення «постачання товарів» відповідно до пп. 14.1.191 ПК. Причому неважливо, кому саме надаються подарунки (працівникам, їхнім дітям, пайовикам тощо), ПДВ доведеться нараховувати в будь-якому випадку.

База обкладення ПДВ залежить від способу отримання подарунків: придбали на стороні чи виробили самі (наприклад, коли подарунком є продукція власного виробництва). Так, якщо передаються (п. 188.1 ПК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали