• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування відшкодування за псування посівів

17.09.2019 169 0 0

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, на земельних ділянках яких були пошкоджені посіви сторонніми організаціями та які отримують від таких організацій відповідну компенсацію.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити отримання такої компенсації, відобразити її в обліку та оподаткувати.

Ситуація, коли на полях сільгосппідприємств проводять різні види робіт (наприклад, будівництво ліній електропередач, прокладання кабелю, геологорозвідувальні роботи тощо), є дуже поширеною. Як наслідок, сільгоспкультури, посаджені на таких землях, можуть бути пошкоджені або взагалі знищені.

Постановою КМУ від 19.04.93 р. № 284 затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам (далі – Порядок № 284).

Так, згідно з п. 1 Порядку № 284 власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) і тимчасовим зайняттям земельних ділянок, установленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв’язку з тимчасовим невикористанням ділянок.

Відшкодуванню, зокрема, підлягають (п. 3 Порядку № 284):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали