• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування доходів фізособи від продажу корпоративних прав

03.12.2019 426 0 0

Купівля-продаж корпоративних прав: порядок, оформлення, оподаткування

Про що ця стаття: про порядок обкладення ПДФО та військовим збором (далі – ВЗ) доходу, отриманого від продажу фізособою корпоративних прав.

Одним із найпоширеніших шляхів зміни засновників є продаж корпоративних прав. Фізособа в такому разі отримує дохід, який має особливий порядок оподаткування.

Корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) цієї організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (ч. 1 ст. 167 Господарського кодексу; пп. 14.1.90 Податкового кодексу, далі – ПК).

У товаристві з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) носіями корпоративних прав є учасники ТОВ.

Відповідно до ст. 116 Цивільного кодексу (далі – ЦК) учасники ТОВ мають право в порядку, установленому установчим документом товариства та законом, здійснити відчуження часток у статутному (складеному) капіталі товариства, цінних паперів, що засвідчують участь у товаристві.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали