Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна виписати розрахунок коригування до податкової накладної, оформленої на різницю між ціною придбання та ціною продажу?

Підприємство реалізувало придбаний у постачальника товар за ціною, нижчою від ціни придбання, та виписало податкову накладну на різницю між ціною придбання та ціною продажу. Однак потім постачальник товару надав на нього знижку й оформив відповідний розрахунок коригування. Унаслідок цього ціна придбання зменшилася і підстав для нарахування податкових зобов’язань із ПДВ на зазначену різницю не стало. Чи можна виписати розрахунок коригування до своєї податкової накладної? Якщо так, то як його заповнити?

База оподаткування операцій із постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни їх придбання (п. 188.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

У наведеній ситуації ціною придбання є ціна товару з урахуванням отриманої знижки, адже постачальник товару виписав розрахунок коригування до раніше оформленої ним податкової накладної. Отже, при реалізації цього товару базою оподаткування для підприємства буде саме така ціна.

Відповідно до п. 192.1 ПК коригування податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, здійснюється у разі:

  • будь-якої зміни після постачання товарів/послуг суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;
  • перерахунку при поверненні товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг;
  • виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, якщо після застосування знижки ціна продажу товару перевищує ціну його придбання, то підприємство має право виписати розрахунок коригування до податкової накладної, оформленої на різницю між ціною придбання та ціною продажу товару. У такому розрахунку коригування всі вартісні показники слід указати зі знаком «мінус», а у графі 2 «Причина коригування» написати «Помилка».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали