Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна сплатити земельний податок за фізособу-орендодавця

17.06.2020 507 0 6

У чому проблема: сільгоспвиробники, які цьогоріч стали платниками податку на прибуток, стикаються з тим, що фізособи, які надають їм земельні ділянки в оренду, втратили пільгу із земельного податку. На практиці за домовленістю сільгосппідприємства відшкодовують цей податок орендодавцям.

Чим допоможе ця стаття: ми розглянемо, чи може сільгосппідприємство-орендар сплатити земельний податок за своїх орендодавців, які податкові наслідки матиме ця операція для підприємства та орендодавців, а також як можна знизити податкове навантаження.

Згідно з п. 281.3 Податкового кодексу (далі – ПК) від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які передали земельні ділянки (земельні паї), що належать їм на праві власності або постійного користування, в оренду платнику єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.

Тож, оскільки сільгосппідприємство-орендар втратило статус єдинника четвертої групи, відповідно і фізособи втрачають пільгу із земельного податку.

Утім, нагадаємо, що від сплати цього податку звільняються фізособи, яким належать земельні ділянки, надані для ведення особистого селянського господарства, площею, що не перевищує 2 га, та які належать до таких категорій (пп. 281.2.1 ПК):

  • особи з інвалідністю першої та другої груп;
  • фізособи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону від 22.10.93 р. № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізособи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали