• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна стати платником ФСП, якщо немає сільгоспугідь?

Ольга Целуйко

09.09.2014 195 0 0

Сільськогосподарське підприємство, яке займається розведенням свиней, має в користуванні (оренді) земельну ділянку, цільове призначення якої – «землі під господарськими будівлями та дворами». На ділянці розміщено свиноферму. Інших земельних ділянок в користуванні сільгосппідприємства немає. Чи може воно перейти на сплату ФСП?

Об’єктом оподаткування ФСП є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебувають у власності, надані в постійне користування та в оренду (п. 302.1 Податкового кодексу).

Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу землі з цільовим призначенням «під господарськими будівлями та дворами» хоча й належать до земель сільськогосподарського призначення, але є несільськогосподарськими угіддями.

Отже, у наведеній ситуації немає об’єкта оподаткування ФСП, тому сільгосппідприємство не може перейти на сплату цього податку.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали