• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна зі спецрахунка оплатити кредит?

Чи може сільгосппідприємство коштами зі спецрахунка погашати заборгованість за банківським кредитом та відсотки за ним?

Як відомо, кошти зі спецрахунка призначено для використання виключно на цілі, пов’яза­ні з веденням сільськогосподарського виробництва (п. 209.2 Податкового кодексу, далі – ПК).

Отже, спрямування коштів зі спецрахунка на погашення кредиту та відсотків за кредитом уважатиметься цільовим використанням таких коштів лише за умови, що кредит брався для придбання товарів/послуг виробничого призначення.

Тобто якщо сільгосппідприємство має кредитний договір, у якому визначено напрям використання кредитних коштів (наприклад, для придбання сільгосптехніки), а також є підтвердний документ про таке придбання (накладна, ВМД тощо), то такий банківський кредит, а також відсотки за користування ним сільгосппідприємство може погасити, користуючись коштами зі спецрахунка.

Однак якщо конкретний напрям використання кредитних коштів кредитним договором не визначено (тобто кредит надавався, наприклад, для поповнення обігових коштів), то погашення кредиту й відсотків за ним слід здійснювати з поточного рахунка.

Нагадаємо, що в разі нецільового використання коштів зі спецрахунка до сільгосппідприємства можуть бути застосовані санкції, передбачені п. 123.2 ПК, а саме: сума коштів, яка була використана зі спецрахунка всупереч цільовому призначенню, підлягатиме стягненню до бюджету.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали