Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна переплату за спецрахунком перерахувати на електронний рахунок?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ має значну суму переплати за спецрахунком. Чи може воно суму такої переплати перерахувати зі спецрахунка на електронний рахунок?

Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету й використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 Податкового кодексу (далі – ПК) (п. 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум ПДВ на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затвердженого постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11).

У п. 209.2 ПК, зокрема, зазначено, що згідно зі спеціальним режимом оподаткування сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства. Така сума спрямовується на відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей. Нагадаємо, що під виробничими цілями слід уважати витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства.

Отже, суми ПДВ, які обліковуються на спеціальному рахунку сільгосппідприємства, можуть бути використані виключно на цілі, пов’язані з веденням сільськогосподарського виробництва. Перерахування таких коштів на поповнення електронного рахунка вважатиметься їх нецільовим використанням.

Нагадаємо, що в разі нецільового використання сум зі спецрахунка до сільгосппідприємства будуть застосовані санкції, передбачені п. 123.2 ПК. Згідно з цією нормою використання платником податків (чи його посадовими особами) сум, які не сплачено до бюджету внаслідок отримання податкової пільги, не за призначенням (у т. ч. суб’єктами спецрежиму з ПДВ), тягне за собою стягнення таких сум до бюджету.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали