Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна оплатити зі спецрахунка придбання трактора за кордоном?

Ольга Целуйко

13.09.2014 821 1 0

Сільгосппідприємство-«спецрежимник» планує придбати трактор за кордоном. Чи можна зі спецрахунка перерахувати кошти для придбання валюти, яка буде використана для оплати нерезидентові за трактор, ураховуючи, що під час придбання валюти сплачується також винагорода банку?

В умовах спеціального режиму оподаткування сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільгосппідприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей (п. 209.2 Податкового кодексу).

Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими факторами є товари, послуги, основні засоби, які сільгосппідприємство планує використовувати для ведення сільськогосподарської діяльності. Трактор планується використовувати для обробки землі з метою вирощування сільгосппродукції. Тому сільгосппідприємство має право перерахувати зі спецрахунка кошти для придбання іноземної валюти, за умови що таку валюту буде використано безпосередньо для оплати вартості цього трактора.

Оплату банківських послуг також можна здійснити зі спецрахунка за умови, що такі послуги безпосередньо пов’язані із купівлею та перерахуванням валюти, необхідної для придбання трактора. Інші банківські послуги (такі як абонентське обслуговування, плата за проведення інших операцій, обслуговування рахунків тощо) слід оплачувати коштами з поточного рахунка сільгосппідприємства.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали