Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна анулювати реєстрацію єдинником четвертої групи посеред року?

Чи може сільгосппідприємство – платник єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи посеред року (наприклад, з ІІ або ІІІ кварталу) відмовитися від застосування цього виду оподаткування? Якщо так, то які документи та в які строки слід подати? Чи можна після цього перейти на сплату ЄП третьої групи?

Платник ЄП четвертої групи за власним бажанням протягом року може відмовитися від перебування на цій системі оподаткування. Для цього він повинен подати до контролюючого органу заяву довільної форми та уточнюючу декларацію з ЄП четвертої групи для коригування податкових зобов’язань. Його реєстрація як платника такого податку буде анульована в останній день календарного кварталу, у якому подано заяву (п. 299.10 Податкового кодексу, далі – ПК).

Подальший перехід сільгосппідприємства на третю групу ЄП буде можливим за умови, що за даними попереднього календарного року суб’єктом господарювання дотримано вимоги, установлені в п. 291.4 ПК, а саме: його обсяг доходу за попередній рік не перевищує 20 000 000 грн.

Для такого переходу слід подати заяву до контролюючого органу за місцем податкової адреси не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (пп. 298.1.4 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали