Компенсація за пошкодження посівів: оформлення, оподаткування та облік
Навмисне пошкодження врожаю: як діяти сільгосппідприємству
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, посіви яких були пошкоджені в результаті проведення на земельних ділянках різних робіт сторонніми організаціями.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформлюється компенсація за пошкодження посівів, чи потрібно нараховувати ПДВ на отриману компенсацію та як відобразити її в в бухобліку.
Нерідко на земельних ділянках, що належать сільгосппідприємствам або ними орендуються, різні організації проводять якісь роботи, наприклад геологорозвідувальні, або прокладають кабель, будують лінії електропередач тощо. Якщо такі ділянки засаджені сільгоспкультурами, останні можуть бути пошкоджені або взагалі знищені.
Як правило, організації, що виконують ці роботи, погоджуються відшкодувати сільгосппідприємству понесені збитки. Тож розглянемо, як розрахувати суму компенсації та документально оформити операції з відшкодування збитків.
Перш за все зазначимо, що за своєю суттю вищезгадані дії є заподіянням шкоди сільгосппідприємству (псування землі, посівів, неотримання врожаю тощо), а отримання коштів – компенсацією понесених збитків. Тому оформлювати отримання коштів від організації, що проводила роботи на землях сільгосппідприємства, слід саме як компенсацію за заподіяну шкоду.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року