Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Навмисне пошкодження врожаю: як діяти сільгосппідприємству

11.07.2018 1679 0 0

Для кого ця стаття: для сільгоспвиробників, які вирощують продукцію на власних або орендованих земельних ділянках та виявили навмисне пошкодження врожаю.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яка відповідальність передбачена за знищення, псування сільгоспкультур, як стягнути понесені збитки та до кого звертатися.

Не всі бережливо відносяться до майна. Особливо, коли воно чуже. Відчувають це на собі і сільгосппідприємства, адже, обробляючи великі поля, не завжди встигають охороняти їх від сторонніх посягань. Мова йде про ситуації із псування насаджень чи вирощеного врожаю. Що ж робити сумлінному власнику чи землекористувачу в разі виявлення псування/знищення власної продукції? Про це ви дізнаєтеся з нашої консультації.

Відповідальність за правопорушення в сільському господарстві передбачена нормами гл. 9 КУпАП.

Але наразі нас цікавить одна норма – ст. 104 КУпАП. Саме вона кваліфікує правопорушення у сфері сільського господарства та відносить до адміністративних потрави посівів, псування або знищення зібраного врожаю сільгоспкультур, яке знаходиться в полі, пошкодження насаджень колективних сільгосппідприємств та інших державних/громадських чи фермерських господарств худобою або птицею.

За такі порушення установлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 5 НМДГ (від 17 до 85 грн.), а для посадової особи – у розмірі від 3 до 7 НМДГ (від 51 до 119 грн.). За повторне порушення протягом року громадянину загрожує штраф у розмірі від 3 до 7 НМДГ (від 51 до 119 грн.), а посадовій особі – у розмірі від 5 до 8 НМДГ (від 85 до 136 грн.).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали