Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Який порядок адміністрування ПДВ для сільгосппідприємств, що застосовують П. 209.18 ПК?

Як після 01.08.15 р. діє адміністрування ПДВ для сільгосппідприємств, що користуються пільгою в оподаткуванні згідно з п. 209.18 Податкового кодексу (далі – ПК)?

Нагадаємо, що для сільгосппідприємств, які відповідають критеріям, визначеним ст. 209 ПК, але не обрали спеціального режиму оподаткування і на загальних підставах уважаються платниками ПДВ, згідно з п. 209.18 ПК установлено особливий порядок оподаткування. Так, суми ПДВ із вартості реалізованих такими підприємствами молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, повністю залишаються в розпорядженні цих підприємств і спрямовуються на підтримку власного виробництва тваринницької продукції.

Зазначені сільгосппідприємства подають дві декларації з ПДВ:

  • декларацію з ПДВ (0130), у якій відображаються операції з постачання власно виробленої сільгосппродукції, перелік якої наведено в п. 209.18 ПК;
  • декларацію з ПДВ (0110), у якій відображаються інші операції з постачання.

Зміни в порядку адміністрування ПДВ, запроваджені Законом від 16.07.15 р № 643-VIII, передбачені для «звичайних» спецрежимників. Сільгосппідприємств, які застосовують п. 209.18 ПК, вони не стосуються. Зокрема, для них не відкриваються додаткові рахунки в системі електронного адміністрування (далі – СЕА) ПДВ та не збільшується реєстраційна сума.

Такі сільгоспвиробники, як і раніше, з метою реєстрації всіх податкових накладних повинні перераховувати кошти на єдиний електронний рахунок у СЕА. У разі заповнення в декларації з ПДВ (0130) рядка 25.2 (тобто виникнення додатного значення ПДВ) у кінці цієї декларації в рядку із позначкою «****» слід зазначити реквізити поточного рахунка в банку (нагадаємо, що «звичайні» спецрежимники в цьому рядку вказують реквізити свого спеціального рахунка).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали