Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які сільгосппослуги підпадають під спецрежим?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму з ПДВ надає послуги з обробки земель іншим підприємствам (юрособам), населенню (фізособам) та фізособам-підприємцям. Чи підпадають такі послуги під дію спецрежиму та в якій декларації з ПДВ їх відображати?

Згідно з пп. «в» пп. 209.15.2 Податкового кодексу (далі – ПК) спецрежим поширюється, зокрема, на послуги, надані іншим сільгосптоваровиробникам (юрособам) та/або фізособам з використанням сільгосптехніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

Отже, під дію спецрежиму з ПДВ підпадають операції суб’єкта такого спецрежиму з надання сільгосппослуг лише іншим сільгосппідприємствам (тобто підприємствам, у яких обсяг постачання сільськогосподарських товарів/послуг власного виробництва за попередні 12 місяців становить не менше 75 % загального обсягу постачання товарів/послуг за вказаний період) та фізособам (населенню). Операції суб’єкта спецрежиму з надання сільгосппослуг фізособам-підприємцям під дію спецрежиму не підпадають і такі операції слід відображати в загальній декларації з ПДВ.

При цьому, якщо отримувачем послуг є підприємство – не суб’єкт спецрежиму, воно має надати документальне підтвердження того, що є сільгосппідприємством у розумінні п. 209.2 ПК. Тобто, що питома вага вартості його сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг, поставлених ним протягом попередніх 12 податкових періодів, є не меншою ніж 75 %.

Така інформація може бути зазначена, наприклад, у договорі, довідці, листі тощо. Якщо документального підтвердження не буде або виявиться, що питома вага менше 75 %, то послуги, надані такому підприємству, слід відображати в загальній декларації з ПДВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали