Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як утримати ПДФО при купівлі комбайна у фізособи?

Ольга Целуйко

16.09.2014 835 0 0

Сільгосппідприємство купує комбайн у фізичної особи. Як утримати ПДФО?

Згідно з п. 173.1 Податкового кодексу (далі – ПК) дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ПК (5 %). При цьому рухомим майном є речі, які можна вільно переміщувати у просторі (ст. 181 Цивільного кодексу). Отже, комбайн є рухомим майном.

Звертаємо увагу, що з 1 листопада 2013 року для обкладення ПДФО дохід від продажу об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи із ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче від оціночної вартості такого об’єкта (абзац другий п. 173.1 ПК).

Відповідно до п. 3 Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженого постановою КМУ від 04.03.13 р. № 231, визначення оціночної вартості здійснюється суб’єктом оціночної діяльності. Інформація про таких оцінювачів знаходиться в Державному реєстрі оцінювачів на офіційному сайті Фонду держмайна.

Отже, сільгосппідприємство як податковий агент під час виплати доходу фізичній особі зобов’язане утримати ПДФО за ставкою 5 % за наявності спеціальної оцінки. У податковому розрахунку за формою № 1ДФ виплачені за комбайн кошти підприємство зобов’язане відобразити з ознакою доходу «105».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали