Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як спецрежимнику розподіляти вхідний ПДВ?

Сільгосппідприємство вирощує пшеницю та цукровий буряк. Податкова інспекція вимагає, щоб увесь вхідний ПДВ розподілявся пропорційно до питомої ваги згідно з додатком 9 до спецрежимної декларації з ПДВ. Чи правомірно це?

Ні, не правомірно.

Як відомо, починаючи з 01.01.16 р. сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ частину ПДВ мають сплачувати до бюджету. А саме згідно з п. 209.2 Податкового кодексу (далі – ПК) за операціями із:

  • зерновими та технічними культурами – 85 % нарахованого ПДВ сплачується до держбюджету, а 15 % – залишається в розпорядженні сільгосппідприємства;
  • продукцією тваринництва – 20 % нарахованого ПДВ сплачується до держбюджету, а 80 % – залишається сільгосппідприємству;
  • іншими (крім зазначених вище) сільгосптоварами та за всіма видами сільгосппослуг – 50 % ПДВ сплачується до держбюджету, а 50 % – залишається в розпорядженні сільгосппідприємства.

Для правильного обчислення суми податкового зобов’язання слід вести окремий облік як податкових зобов’язань, так і податкового кредиту за кожним із видів діяльності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали