Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підтвердити право бути єдинником четвертої групи у 2018 році

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які бажають зареєструватися або подовжити реєстрацію платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи у 2018 році.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що необхідно зробити, аби підтвердити своє право бути єдинником четвертої групи у 2018 році.

Незважаючи на те що згідно з п. 299.10 Податкового кодексу (далі – ПК) реєстрація платником ЄП є безстроковою, єдинникам четвертої групи слід щороку підтверджувати свій статус. У цій статті ми розглянемо, за яких умов сільгосппідприємство може претендувати на сплату ЄП у четвертій групі, а також розкажемо, що треба зробити таким підприємствам до 1 січня 2018 року.

Такими платниками можуть бути тільки сільськогосподарські товаровиробники, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 ПК).

При цьому до сільгосптоваровиробників належать юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, які займаються виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснюють операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Як бачимо, фізичні особи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, не можуть бути платниками ЄП четвертої групи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали