Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити у формі № 1ДФ перехідні відпусткові?

25.06.2019 2122 0 0

Як піти у відпустку у 2019

Працівник підприємства йде у відпустку, яка припадає на червень – липень. Відпусткові йому виплачено в червні. Як відобразити їх суму та утримані з них податки у формі № 1ДФ?

Оподатковуючи так звані «перехідні» відпусткові, слід пам’ятати, що нормою абзацу третього пп. 169.4.1 Податкового кодексу (далі – ПК) передбачено, що в разі отримання платником податку доходу у вигляді зарплати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки, з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги (далі – ПСП), такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Тобто в разі виплати відпусткових за період, який припадає на різні місяці, їх сума для визначення доходу для застосування ПСП повинна бути розподілена між відповідними місяцями. Для оподаткування військовим збором (далі – ВЗ) такий розподіл не проводиться, тобто ВЗ утримують із загальної суми нарахованих відпусткових.

Зверніть увагу! Сплата ПДФО і ВЗ здійснюється повністю під час виплати відпусткових, навіть якщо їх частина припадає на наступний місяць (пп. 168.1.2 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали