• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити у формі № 1ДФ перехідні відпусткові?

25.06.2019 503 0 0

Працівник підприємства йде у відпустку, яка припадає на червень – липень. Відпусткові йому виплачено в червні. Як відобразити їх суму та утримані з них податки у формі № 1ДФ?

Оподатковуючи так звані «перехідні» відпусткові, слід пам’ятати, що нормою абзацу третього пп. 169.4.1 Податкового кодексу (далі – ПК) передбачено, що в разі отримання платником податку доходу у вигляді зарплати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки, з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги (далі – ПСП), такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Тобто в разі виплати відпусткових за період, який припадає на різні місяці, їх сума для визначення доходу для застосування ПСП повинна бути розподілена між відповідними місяцями. Для оподаткування військовим збором (далі – ВЗ) такий розподіл не проводиться, тобто ВЗ утримують із загальної суми нарахованих відпусткових.

Зверніть увагу! Сплата ПДФО і ВЗ здійснюється повністю під час виплати відпусткових, навіть якщо їх частина припадає на наступний місяць (пп. 168.1.2 ПК).

Важливо, що норма абзацу третього пп. 169.4.1 ПК стосовно розподілу доходу між місяцями, за які їх нарахували, застосовується лише для утримання ПДФО й не стосується відображення такого доходу у формі № 1ДФ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали