Як визначається база оподаткування при продажу основного засобу?
14.07.2017 790 0 1
Сільгосппідприємство планує продати приміщення складу. Якою є база обкладення ПДВ у даному випадку?
Базою обкладення ПДВ при продажу необоротних активів є договірна вартість, яка має бути не нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. У разі відсутності обліку необоротних активів така база визначається виходячи зі звичайної ціни (п. 188.1 Податкового кодексу, далі – ПК).
Як бачимо, залишкова вартість розраховується за даними бухобліку, а саме даними з рахунка 10 «Основні засоби».
Якщо підприємство звітує з ПДВ:
- щомісяця, то для визначення бази оподаткування треба брати залишкову вартість приміщення, що склалася в бухобліку на початок місяця. Наприклад, якщо продаж здійснено в липні 2017 року, то при визначенні такої бази враховується «бухгалтерська» залишкова вартість об’єкта основних засобів станом на 01.07.17 р., без амортизації цього об’єкта, нарахованої в бухобліку за липень цього року;
- щокварталу, тоді у визначенні бази оподаткування бере участь залишкова вартість приміщення, що склалася в бухобліку на початок кварталу. Тому, якщо продаж буде здійснено, наприклад, у серпні 2017 року, ця база визначатиметься виходячи із залишкової вартості приміщення станом на 01.07.17 р., без амортизації, нарахованої за липень та серпень.
Отже, якщо договірна вартість приміщення складу:
- вища за балансову вартість, то базою оподаткування є договірна ціна. У такому разі складається одна податкова накладна, у якій сума ПДВ обчислюється за договірною вартістю;
- нижча, базою оподаткування є балансова (залишкова) вартість приміщення. Тоді потрібно виписати дві податкові накладні: одну – на договірну вартість, другу – на суму перевищення балансової вартості над договірною (як заповнити такі ПН, читайте в статті «База оподаткування вище договірної ціни: як заповнити податкову накладну»).
Коментарі до матеріалу