• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як уникнути акцизного податку сільгосппідприємству

03.09.2019 473 0 2

Ліцензування та акцизний податок на пальне для аграріїв

Так, цей варіант продовжує працювати й після 01.07.19 р. Пояснимо докладніше.

Дійсно, для уникнення акцизного податку сільгосппідприємству, яке має власне пальне, але не має власної сільгосптехніки, краще брати таку техніку в оренду. Тоді її заправлення не підпадає під поняття «реалізація пального»: ідеться про те, що сільгосппідприємство передає таке пальне підряднику для надання ним послуг такому підприємству, отже, здійснює операцію з реалізації пального.

Нагадаємо, податківці довгий час наполягали, що заправлення пальним техніки, яка належить іншим особам (виконавцям) та винаймається за договором підряду/виконання робіт, підпадає під реалізацію пального в розумінні пп. 14.1.212 Податкового кодексу (далі – ПК) [до 01.07.19 р. – Ред.]. Адже платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. На той час виходом стало оформлення таких транспортних засобів (далі – ТЗ) в оренду (з екіпажем або без нього).

Із 01.07.19 р. визначення терміна «реалізація пального» у пп. 14.1.212 ПК дещо змінилося. Отже, із вказаної дати під реалізацією пального розуміють будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на пальне чи без такого, за плату/безплатно на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного (далі – АС) (пп. 14.1.212 ПК):

  • до АС;
  • до АС пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали