Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як виправити помилки у звіті про пільги?

08.08.2018 1372 0 1

Підприємство подало за І квартал звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт). Згодом у ньому було виявлено помилку (неправильно розрахували суму пільги). Як виправити цю помилку? Чи загрожують підприємству штрафні санкції за таку помилку?

Помилку можна виправити у Звіті за наступний звітний період. Взагалі виправлення помилок, допущених у Звіті, і подання уточнюючого розрахунку не передбачено ні формою Звіту, ні Порядком обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженим постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1233.

Але податківці наголошують (див. ЗІР, категорія 135.02): оскільки Звіт складається наростаючим підсумком із початку року, допущені у ньому помилки слід виправляти у черговому Звіті у межах року. Наприклад, арифметичну помилку у Звіті за І квартал 2018 року можна виправити в наступному Звіті за 6 місяців поточного року. Для цього у Звіті за 6 місяців достатньо вказати правильну суму пільги. Більше того, навіть у ситуації, коли ви, припустимо, мали подати Звіт, але з якихось причин цього не зробили, виправитися можна також у наступному звітному періоді поточного року. Для цього у Звіті за наступний звітний період треба показати невраховану суму пільги.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали