Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як виправити неправильний номер податкової накладної?

Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму оподаткування при оформленні податкової накладної на реалізацію власно вирощеної сільгосппродукції не вказало в її номері «/2». Помилку виявили після реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі. Як виправити таку помилку?

Відповідно до п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957 (далі – Порядок № 957), платники ПДВ складають окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальні режими оподаткування.

Сільськогосподарські підприємства, які застосовують спецрежим обкладення ПДВ у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК), зазначають у другій частині порядкового номера податкової накладної код діяльності «/2».

Тому якщо в номері податкової накладної, оформленої на продаж сільгосппродукції, не буде вказано «/2», податківці вважатимуть, що продукція, відображена у такій накладній, є купованою (а не власно виробленою), і така накладна має бути відображена у загальній декларації з ПДВ (0110). Аби уникнути такого «непорозуміння», помилку в номері податкової накладної слід виправити.

Згідно із п. 21 Порядку № 957 помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування. Отже, виправити іі слід інакше, а саме:

  • виписати та зареєструвати в Єдиному реєстрі нову податкову накладну з тією самою номенклатурою та датою, але із правильним номером;
  • оформити та зареєструвати в Єдиному реєстрі Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної з неправильним номером. У ньому слід указати причину коригування «зміна кількості», а всю кількість товарів (послуг) навести із знаком «мінус».

Якщо реєстрація нової податкової відбудеться в межах 15 календарних днів із дати, зазначеної в цій накладній, то жодних наслідків для покупця та продавця не буде. Якщо ж така накладна буде зареєстрована після спливу вказаного строку, то продавець повинен буде сплатити штраф . У покупця (якщо він платник ПДВ) право на податковий кредит за податковою накладною з правильним номером виникне в періоді її реєстрації.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали