Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З неоподатковуваних операцій – в оподатковувані: чи є право на податковий кредит?

Підприємство придбало і ввезло на митну територію України виробниче обладнання у квітні 2014 року. ПДВ було сплачено на митниці в сумі 128 411,85 грн. Обладнання, що придбавалось для операцій, звільнених від ПДВ (виробництво деревинної гранули з відходів деревини) було оприбутковане як капіталовкладення без уведення в експлуатацію. У декларації таке придбання відображено у рядку 13.1. Обладнання введено в експлуатацію в січні 2015 року, а пільга з ПДВ уже втратила чинність. Чи має право підприємство на податковий кредит у січні?

Нагадаємо, що платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 Податкового кодексу (далі – ПК), суми податку, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких були визначені податкові зобов’язання відповідно до цього пункту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.

Водночас із метою застосування цього пункту податкові зобов’язання і податковий кредит визначаються на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (п. 189.5 ПК). Отже, у наведеній ситуації підприємство має право в повній сумі (за умови, що не зменшилась балансова вартість) включити у січні до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при розмитненні таких не­оборотних активів під час їх увезення на територію України. Підставою для такого включення буде бухгалтерська довідка за наявності належним чином оформленої митної декларації.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали