• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдиний податок для платників четвертої групи – 2018

Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників, які вирішили зареєструватися або продовжити реєстрацію платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто має право бути єдинником четвертої групи, які умови слід виконати та що зробити, аби зареєструватися таким платником на 2018 рік.

Порядок реєстрації та сплати ЄП у четвертій групі єдинників визначено гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу (далі – ПК).

Так, єдинниками четвертої групи можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (далі – частка сільгоспвиробництва) (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 ПК). Про нюанси розрахунку частки сільгоспвиробництва ми писали в консультації «Як підтвердити право бути єдинником четвертої групи у 2018 році».

Сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Якщо у податковому (звітному) році частка сільгоспвиробництва становить менше 75 %, сільгосптоваровиробник сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах (має перейти на загальну систему оподаткування або до третьої групи єдинників).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали