Єдиний податок для платників четвертої групи – 2018
18.01.2018 5467 0 8
Для кого ця стаття: для сільгосптоваровиробників, які вирішили зареєструватися або продовжити реєстрацію платниками єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто має право бути єдинником четвертої групи, які умови слід виконати та що зробити, аби зареєструватися таким платником на 2018 рік.
Порядок реєстрації та сплати ЄП у четвертій групі єдинників визначено гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу (далі – ПК).
Так, єдинниками четвертої групи можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (далі – частка сільгоспвиробництва) (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 ПК). Про нюанси розрахунку частки сільгоспвиробництва ми писали в консультації «Як підтвердити право бути єдинником четвертої групи у 2018 році».
Сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).
Якщо у податковому (звітному) році частка сільгоспвиробництва становить менше 75 %, сільгосптоваровиробник сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах (має перейти на загальну систему оподаткування або до третьої групи єдинників).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року