• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник третьої групи є учасником спільної діяльності: як обчислити податок?

Олена Дзись

29.10.2015 722 0 0

Платник єдиного податку третьої групи (юридична особа) уклав договір про спільну діяльність з іншим підприємством (неплатником податку на прибуток). Як такому платникові обчислювати дохід, що підлягає обкладенню цим податком, якщо: а) він не буде відповідальним за ведення спільної діяльності, а лише отримуватиме розподілений дохід (грошові кошти); б) він буде відповідальним за ведення обліку результатів спільної діяльності?

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) можуть укладати з іншими суб’єктами господарювання договори про спільну діяльність. Але при цьому необхідно враховувати, що види діяльності в рамках договору про спільну діяльність мають відповідати тим видам діяльності, здійснення яких дає право перебувати на спрощеній системі оподаткування. 

Згідно з п. 292.1 Податкового кодексу (далі – ПК) доходом для юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ПК.

Відповідно до п. 292.6 ПК датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Згідно з п. 292.13 ПК дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПК. Так, зокрема, платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали