Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір підряду: оподаткування та бухоблік

18.07.2018 981 0 1

Вирощування сільгосппродукції при нестачі ресурсів: вибираємо вид діяльності

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про порядок відображення в бухобліку та оподаткування операцій за договором підряду з вирощування сільгосппродукції у замовника та підрядника.

Відразу зауважимо, якщо сторонами (чи однією стороною) договору підряду є платники податку на прибуток, то об’єктом обкладення цим податком буде фінрезультат, визначений за правилами бухобліку. Тому в цій статті ми не будемо розглядати порядок обкладення операцій цим податком.

Як відомо, при виконанні робіт із вирощування сільгосппродукції може використовуватися сировина як підрядника (виконавця), так і замовника (ст. 839, 840 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Якщо сировиною забезпечує замовник, то виконавець повинен подати йому звіт про її використання і повернути залишок (за наявності такого). Договором підряду можуть бути встановлені норми витрачання сировини і строки повернення залишку.

Сировина передається виконавцеві на підставі акта приймання-передачі. Акт складається в довільній формі, але має містити всі необхідні для первинних документів реквізити:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали