Дивіденди: авансовий внесок із податку на прибуток
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – платників податку на прибуток, які виплачують дивіденди учасникам – юридичним особам.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто та в яких випадках має сплачувати авансовий внесок із податку на прибуток (далі – авансовий внесок) у разі виплати дивідендів, як розраховується сума такого внеску, як відображається авансовий внесок у звітності з податку на прибуток.
Згідно з пп. 57.11.2 Податкового кодексу (далі – ПК) емітент корпоративних прав, який прийняв рішення про виплату дивідендів (у т. ч. у негрошовій формі), повинен нарахувати та перерахувати до бюджету авансовий внесок.
Отже, якщо сільгосппідприємство (у т. ч. фермерське господарство) є платником податку на прибуток та виплачує дивіденди учаснику-юрособі, воно має сплачувати авансовий внесок із податку на прибуток.
Також авансовий внесок сплачується в разі реінвестиції дивідендів шляхом унесення їх до статутного капіталу (у т. ч. і нерезидентом) (ЗІР, категорія 102.18).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року