Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що робити з переплатою за спецрахунком?

У сільгосппідприємства станом на 01.02.15 р. є переплата за спецрахунком, тобто в попередніх періодах воно сплатило на спецрахунок більше, ніж було задекларовано у спецрежимних деклараціях із ПДВ. Чи може підприємство врахувати таку переплату в податкових періодах починаючи з лютого 2015 року?

Ні Податковим кодексом (далі – ПК), ні Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.14 р. № 569, не передбачено можливості включення переплати за спецрахунком станом на 01.02.15 р. у рахунок поточних податкових зобов’язань.

Тобто сільгосппідприємствам доведеться сплачувати на електронний рахунок повну суму ПДВ, задекларовану за спецрежимною декларацією за лютий та наступні податкові періоди, незважаючи на наявність переплати за спецрахунком.

Однак нагадаємо, що відповідно до п. 4 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, затвердженого постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11, сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету й використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ПК.

Тобто сільгосппідприємство має право використати кошти, акумульовані на спецрахунку (у т. ч. й суму переплати), на придбання виробничих факторів та на інші потреби сільськогосподарського виробництва.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали