Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

База оподаткування вище договірної ціни: як заповнити податкову накладну

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити податкову накладну (далі – ПН), якщо база оподаткування перевищує договірну вартість товарів (послуг чи необоротних активів).

Згідно з п. 188.1 Податкового кодексу (далі – ПК) при постачанні товарів, послуг, необоротних активів база обкладення ПДВ визначається виходячи з їх договірної вартості і не може бути нижчою:

  • від ціни придбання – при постачанні попередньо придбаних товарів (послуг);
  • звичайної ціни – при постачанні самостійно виготовлених товарів (послуг);
  • балансової (залишкової) вартості – при постачанні необоротних активів.

Під ціною придбання мається на увазі ціна, за якою товари були придбані в постачальника (лист ДФС від 11.02.16 р. № 2878/6/99-99-19-03-02-15).

Звичайною є ціна товару/послуги, зазначена сторонами в договорі, якщо інше не встановлено ПК. І якщо не доведене зворотне, то вважається, що звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (пп. 14.1.71 ПК). А керуючись визначенням ринкової ціни, наведеним у пп. 14.1.219 ПК, можемо зробити висновок, що при продажу самостійно виготовлених товарів/послуг потрібно орієнтуватися на ринкову вартість ідентичних або однорідних товарів (послуг).

Згідно з роз’ясненнями податківців (див., наприклад, лист ДФС від 15.08.16 р. № 27600/7/99-99-14-02-01-17) при постачанні власно вироблених товарів (продукції) платник повинен мати документально підтверджену інформацію про ринкові ціни на ідентичні (однорідні) товари чи послуги. Таким підтвердженням можуть бути рекламні об’яви, прайс-листи, довідки, отримані від органів статистики, тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали