Алгоритм розстрочки податкового боргу
Для кого ця стаття: для суб’єктів господарювання, які бажають перенести строки сплати податків і зборів (далі по тексту під податками розумітимемо і збори).
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які зобов’язання підлягають розстроченню/відстроченню, як оформити розстрочення, сплатити та нарахувати проценти, а також достроково погасити суму розстрочення.
З метою усунення впливу негативних факторів на розвиток фінансових відносин та забезпечення стабільного та ефективного економічного зростання у сферу податкового регулювання включаються відносини, пов’язані не лише з виникненням та погашенням грошових зобов’язань (далі – ГЗ), але й зі зміною строків їх сплати – їх перенесенням на більш пізні строки. Нагадаємо, що до ГЗ входять також податкові зобов’язання (податок або збір) та штрафні (фінансові) санкції.
Як свідчить досвід минулих періодів, перенесення строків сплати ГЗ за рахунок надання розстрочення у більшості випадків позитивно впливає на фінансово-господарську діяльність суб’єктів господарювання, які отримують шанс зупинити виникнення податкової заборгованості. За допомогою поступових розрахунків з бюджетом підприємства нарощують свої обсяги виробництва, мають змогу вийти із скрутного фінансового становища, залишитися платоспроможними, зберігають робочі місця, уникають накопичення боргів тощо.
Крім того, платникам єдиного податку четвертої групи оформлення розстрочення ГЗ перед бюджетом дозволяє залишитися на спрощеній системі оподаткування. В іншому разі за наявності податкового боргу їх реєстрацію можуть анулювати (пп. 298.2.3, п. 299.10 Податкового кодексу, далі – ПК). Тож у цій консультації розглянемо порядок оформлення розстрочення ГЗ, сплати та нарахування процентів, а також його дострокового погашення.
Порядок розстрочення ГЗ регламентується такими нормативними актами:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року