• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміна юридичної адреси: оформлення та внесення змін до ЄДР

26.11.2019 1455 0 1

Для кого ця стаття: для сільгоспвиробників, які збираються або змінили юрадресу, створені у формі, зокрема, фермерського господарства, товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю, приватного підприємства (далі – ФГ, ТОВ, ТДВ).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити зміну місцезнаходження юридичної особи, що вказується у протоколі загальних зборів (із наведенням зразка), яким є перелік документів та вартість внесення змін про адресу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Місцезнаходження юридичної особи – це фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого здійснюється щоденне керування діяльністю, ведеться управління та обліку. Фактично за такою адресою більшість часу знаходиться керівництво (ст. 93 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Це правило стосується юросіб будь-якої організа­ційно-правової форми, чи то ФГ, чи товариство (далі загалом мається на увазі підприємство). Правила, які застосовуються до ТОВ, поширюються також і на ТДВ.

Відомості про юридичну адресу підприємства вносяться до ЄДР згідно із Законом від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755). Юридична адреса доступна у відкритому форматі, знайти її можна на сайті Мін’юсту за безплатним запитом до ЄДР. За назвою або кодом ЄДРПОУ підприємства відображається у тому числі його місцезнаходження.

Крім місцезнаходження підприємства існує також поняття «податкова адреса». Так, відповідно до п. 45.2 Податкового кодексу (далі – ПК) такою адресою є місцезнаходження юрособи, відомості про що містяться в ЄДР. Тому в разі фактичної зміни місцезнаходження варто якнайшвидше внести зміни в ЄДР для відображення актуальних даних.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали