Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж основного засобу за ціною, нижчою від залишкової вартості: які наслідки з ПДВ?

Сільгосппідприємство продає основний засіб (трактор) за ціною, нижчою від його залишкової вартості. Які податкові наслідки з ПДВ такої операції?

Згідно з п. 188.1 Податкового кодексу (далі – ПК) база оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. При цьому база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижча від балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни).

Як передбачено п. 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), у разі якщо база оподаткування визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні (далі – ПН):

  • першу – на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;
  • другу – на суму, розраховану виходячи з перевищення балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

Перша ПН виписується на отримувача (покупця) й оформляється за загальним порядком.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали