• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство видобуває воду зі свердловини для власних потреб: чи треба переходити на МСФЗ?

26.02.2019 794 0 1

Свердловина на сільгосппідприємстві: які податки сплачувати

На території підприємства є свердловина. Вода, яка видобувається з неї, використовується для внутрішнього споживання. Чи поширюються в такому разі на підприємство вимоги щодо звітування за МСФЗ та оприлюднення річної звітності разом із аудиторським висновком?

Це питання непокоїть аграріїв ще з початку минулого року. Адже з 01.01.18 р. до переліку підприємств, зобов’язаних формувати фінзвітність за МСФЗ, наведеного в ч. 2 ст. 121 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996), було включено підприємства, що становлять громадський інтерес, а також підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (до них за постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827 належать і підземні води). Проте й до сьогодні немає чіткого роз’яснення Мінфіну щодо застосування цих норм.

А підприємствам, які опинилися в такій ситуації, різні аналітики радять подати відповідний запит до Мінфіну або, скориставшись правом, наданим у п. 52.1 Податкового кодексу, звернутися з детальним описом своєї ситуації до органу ДФС, щоб отримати безоплатну індивідуальну податкову консультацію з цього питання.

Відповідно до нової редакції ч. 2 ст. 121 Закону № 996 фінзвітність за МСФЗ починаючи з 2018 року зобов’язані складати, зокрема, підприємства, які здійснюють діяльність у видобувних галузях (зміни внесено згідно п. 2 розд. ІV Закону від 18.09.18 р. № 2545-VIII «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», далі – Закон № 2545).

Згідно зі ст. 1 Закону № 2545:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали