Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Пальне за талонами: чи потрібна ліцензія на зберігання?

22.10.2019 2161 0 1


Ситуація із практики

Фермерське господарство (далі – ФГ) придбаває талони на дизпаливо. Постачальник пального, користуючись послугами компанії-перевізника, привозить його на територію ФГ бензовозом. Чи потрібна ФГ ліцензія на зберігання пального (далі – ліцензія)?

Усе залежить від того, куди переміщується пальне з бензовозу. Пояснимо детальніше.

Загалом суб’єкт господарювання (далі – СГ), який продає чи купує пальне за талонами без його фізичного зберігання/переміщення, не повинен отримувати ліцензію. Про це йдеться в Індивідуальних податкових консультаціях ДПС від 24.07.19 р. № 3422/6/99-99-12-02-02-15/ІПК, від 27.05.19 р. № 2383/6/99-99-12-02-02-15/ІПК. Нагадаємо, що ці консультації носять індивідуальний характер, тому за потреби отримання роз’яснення ліпше звернутися до податкової за власною ІПК.

Утім, у продавця також є можливість отримати ліцензію на право оптової торгівлі без місць такої торгівлі (ст. 15 Закону № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», далі – Закон № 481).

За наведених обставин має значення, куди переміщується пальне після його прибуття на територію ФГ. Якщо пальне зливається у бочки/ємності та перебуватиме деякий час на зберіганні, то таке місце є місцем зберігання пального в розумінні Закону № 481 і ФГ повинне мати ліцензію.

Якщо ж після прибуття пального на територію ФГ воно не зберігається, а відразу з бензовозу розливається у баки транспортних засобів (далі – ТЗ), то ліцензія не потрібна. Тоді пальне не зберігається, а відразу використовується у господарській діяльності ФГ. Перебування пального в баку ТЗ має на меті не його зберігання, а використання для безпосередньої роботи двигуна. Детальніше про відсутність потреби у ліцензії на перебування пального в баках див. у «Зберігання пального в баку: чи потрібна ліцензія».

Таким чином, якщо ФГ зберігатиме пальне будь-якого об’єму у спорудах, обладнанні, ємностях протягом будь-якого часу, йому необхідно отримати ліцензію. Коли фізичного зберігання не відбувається і пальне розливається у баки ТЗ, ліцензія не потрібна.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали