Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Весняна сівба: документування та облік витрат

11.05.2022 2313 0 8

Весняно-польові роботи

Із цієї статті ви дізнаєтеся про: склад витрат на сівбу, їх первинне документування, порядок відображення операцій із сівби на рахунках бухобліку.

Витрати на сівбу є лише частиною витрат виробничого характеру, які пов’язані з вирощуванням сільськогосподарських культур. А тому вони підлягають накопиченню на відповідних аналітичних рахунках протягом операційного циклу до оприбуткування готової продукції та визначення калькуляційних різниць чи результату від первісного визнання. У цій консультації розповімо, як відобразити в бухобліку польові роботи навесні.

За загальним правилом сільгосппідприємство як суб’єкт господарювання має відображати госпоперації в бухобліку методом їх суцільного та безперервного документування. Для цього передбачено застосування первинних документів, складених за типовими або спеціалізованими формами, затвердженими відповідними держорганами (п. 2.7 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88, далі – Положення № 88).

Порядок документування придбання та списання запасів і інших витрат на сівбу розглянемо детально.

Основними документами, на підставі яких запаси (куповане насіння, добрива, засоби захисту тощо) надходять на підприємство, є:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали