Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як зазначити посаду голови фермерського господарства у штатному розписі?

27.04.2015

Як правильно у штатному розписі фермерського господарства (далі - ФГ) зазначити посаду його голови? Який код за класифікатором професій відповідає посадам голови ФГ та його заступника?

Особливості праці членів ФГ та осіб, які працюють у господарстві на умовах трудового договору, регулюються статутом ФГ та нормами Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973).

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 973 членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Головою ФГ є його засновник або інша визначена у статуті особа. Голова ФГ може письмово доручати виконання своїх обов’язків одному із членів господарства або особі, яка працює за контрактом (ст. 4 Закону № 973). Трудові відносини членів ФГ регулюються статутом.

Водночас у разі виробничої потреби ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (ст. 27 Закону № 973). При цьому їх трудові відносини регулюються законодавством про працю. З особами, залученими до роботи у ФГ, укладається трудовий договір у письмовій формі, у якому визначається строк договору, умови праці й відпочинку (тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка, форми оплати праці та її розміри, харчування тощо).

Штатний розпис – це організаційно-розпорядчий документ, що відображає структуру підприємства, чисельність відділів, співробітників, а також розмір їхніх посадових окладів. Отже, проаналізувавши вказані правові норми, можна зробити висновок, що у ФГ штатний розпис розробляється та затверджується лише за наявності осіб, які працюють на умовах трудового договору.

Таким чином, питання стосовно найменування посади голови ФГ у штатному розписі необхідно розглядати у двох аспектах.

Якщо обов’язки голови господарства виконує його засновник, який також є членом ФГ, то така посада взагалі не відображається у структурі штатного розпису, оскільки він не працює на умовах трудового договору.

У разі якщо засновник письмово доручив виконання своїх обов’язків особі, яка працює в нього за трудовим договором (контрактом), включення посади до штатного розкладу є обов’язковим. При цьому найменування посади у штатному розписі має відповідати тому, яке зазначено у статуті господарства. Наприклад, якщо найменування господарства – СФГ «Зоря», то й посада повинна мати назву «голова СФГ».

При складанні штатного розпису на працівників, які працюють у ФГ на умовах трудового договору (контракту), необхідно керуватися Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживполітики від 28.07.10 р. № 327, та присвоювати коди професій відповідно до вказаного класифікатора.

Посади голови та заступника голови ФГ відносяться до категорії керівників, а тому їм відповідає код класифікатора 1210.1. При цьому ще раз наголошуємо, що присвоєння цим посадам коду та включення їх до штатного розпису здійснюється лише в разі, якщо голова ФГ та його заступник є найманими працівниками, а не членами ФГ.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
21.04.2025
Фермерське господарство користується майном своїх членів: особливості обліку та оподаткування
У статті розглянемо особливості бухгалтерського обліку та оподаткування операцій із використання майна членів ФГ залежно від юридичного оформлення такого права. У статті «Як фермерське господарство може використовувати майно своїх членів» ми розповіли, що фермерське господарство (да...
18.04.2025
Як фермерське господарство може використовувати майно своїх членів
Фермерського господарства (ФГ) мають намір використовувати своє майно в діяльності власного господарства. Ідеться про приміщення, транспортні засоби (зокрема, різну сільгосптехніку), обладнання. У такому разі хочемо попередити: використовувати майно членів ФГ дозволено тільки на законних підставах. ...
14.04.2025
Майно голови ФГ: як безпечно використовувати в діяльності господарства
Доволі часто власники та члени фермерських господарств (далі – ФГ) не розрізняють використання майна (будівель, техніки, обладнання тощо), що належить їм особисто, і майна, що належить ФГ. Це може призвести до небажаних податкових наслідків. Зокрема, коли витрати на утримання та ремонт власног...
Кращі матеріали