Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Як зазначити посаду голови фермерського господарства у штатному розписі?

27.04.2015

Як правильно у штатному розписі фермерського господарства (далі - ФГ) зазначити посаду його голови? Який код за класифікатором професій відповідає посадам голови ФГ та його заступника?

Особливості праці членів ФГ та осіб, які працюють у господарстві на умовах трудового договору, регулюються статутом ФГ та нормами Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973).

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 973 членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Головою ФГ є його засновник або інша визначена у статуті особа. Голова ФГ може письмово доручати виконання своїх обов’язків одному із членів господарства або особі, яка працює за контрактом (ст. 4 Закону № 973). Трудові відносини членів ФГ регулюються статутом.

Водночас у разі виробничої потреби ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (ст. 27 Закону № 973). При цьому їх трудові відносини регулюються законодавством про працю. З особами, залученими до роботи у ФГ, укладається трудовий договір у письмовій формі, у якому визначається строк договору, умови праці й відпочинку (тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка, форми оплати праці та її розміри, харчування тощо).

Штатний розпис – це організаційно-розпорядчий документ, що відображає структуру підприємства, чисельність відділів, співробітників, а також розмір їхніх посадових окладів. Отже, проаналізувавши вказані правові норми, можна зробити висновок, що у ФГ штатний розпис розробляється та затверджується лише за наявності осіб, які працюють на умовах трудового договору.

Таким чином, питання стосовно найменування посади голови ФГ у штатному розписі необхідно розглядати у двох аспектах.

Якщо обов’язки голови господарства виконує його засновник, який також є членом ФГ, то така посада взагалі не відображається у структурі штатного розпису, оскільки він не працює на умовах трудового договору.

У разі якщо засновник письмово доручив виконання своїх обов’язків особі, яка працює в нього за трудовим договором (контрактом), включення посади до штатного розкладу є обов’язковим. При цьому найменування посади у штатному розписі має відповідати тому, яке зазначено у статуті господарства. Наприклад, якщо найменування господарства – СФГ «Зоря», то й посада повинна мати назву «голова СФГ».

При складанні штатного розпису на працівників, які працюють у ФГ на умовах трудового договору (контракту), необхідно керуватися Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживполітики від 28.07.10 р. № 327, та присвоювати коди професій відповідно до вказаного класифікатора.

Посади голови та заступника голови ФГ відносяться до категорії керівників, а тому їм відповідає код класифікатора 1210.1. При цьому ще раз наголошуємо, що присвоєння цим посадам коду та включення їх до штатного розпису здійснюється лише в разі, якщо голова ФГ та його заступник є найманими працівниками, а не членами ФГ.

Комментарии к материалу
Быстрая регистрация
Будьте в курсе изменений и актуальных тем, задавайте вопросы.
Популярное
03.04.2025
Должностная инструкция для председателя фермерского хозяйства
В этом материале рассмотрим, как правильно составить должностную инструкцию для председателя фермерского хозяйства (далее – ФХ). В частности, выясним, какие разделы должна иметь инструкция и в каком случае в нее следует изменять. В этом материале рассмотрим, как правильно составить должностную...
21.03.2025
Как ФХ определить своих конечных бенефициаров
Юридические лица (в т. ч. ФХ) должны подавать информацию о своих конечных бенефициарных владельцах (далее – КБВ) (или об их отсутствии). За несвоевременное представление такой информации предусмотрены штрафные санкции. О порядке и сроках такого информирования расскажем в данной статье. Юридич...
10.04.2025
Как принять нового члена в фермерское хозяйство
На законодательном уровне правилам приема нового члена в фермерское хозяйства (далее – ФХ) уделено мало внимания. В то же время, это одно из важных действий, без которых не обходится ни одно ФХ. В данном материале расскажем, чем регулируется процедура приема нового члена в ФХ, из каких этапов ...
Новое
21.04.2025
Фермерское хозяйство пользуется имуществом своих членов: особенности учета и налогообложения
В статье рассмотрим особенности бухгалтерского учета и налогообложения операций по использованию имущества членов ФХ в зависимости от юридического оформления такого права. В статье «Как фермерское хозяйство может использовать имущество своих членов» мы рассказали, что фермерское хоз...
18.04.2025
Как фермерское хозяйство может использовать имущество своих членов
Члены фермерского хозяйства намерены использовать свое имущество в деятельности собственного хозяйства. Речь идет о помещениях, транспортных средствах (в частности, различной сельхозтехнике), оборудовании. В таком случае хотим предупредить: использовать имущество членов ФХ разрешено только на законн...
14.04.2025
Имущество председателя ФХ: как безопасно использовать в деятельности хозяйства
Довольно часто собственники и члены фермерских хозяйств (далее – ФХ) не различают использование имущества (зданий, техники, оборудования и т. п.), принадлежащего им лично, и имущества, принадлежащего ФХ. Это может повлечь нежелательные налоговые последствия. В частности, если расходы на содерж...
Лучшие материалы