Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Як зазначити посаду голови фермерського господарства у штатному розписі?

Леся Хаупшева

27.04.2015 12370 0 6

Як правильно у штатному розписі фермерського господарства (далі - ФГ) зазначити посаду його голови? Який код за класифікатором професій відповідає посадам голови ФГ та його заступника?

Особливості праці членів ФГ та осіб, які працюють у господарстві на умовах трудового договору, регулюються статутом ФГ та нормами Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973).

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону № 973 членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Головою ФГ є його засновник або інша визначена у статуті особа. Голова ФГ може письмово доручати виконання своїх обов’язків одному із членів господарства або особі, яка працює за контрактом (ст. 4 Закону № 973). Трудові відносини членів ФГ регулюються статутом.

Водночас у разі виробничої потреби ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (ст. 27 Закону № 973). При цьому їх трудові відносини регулюються законодавством про працю. З особами, залученими до роботи у ФГ, укладається трудовий договір у письмовій формі, у якому визначається строк договору, умови праці й відпочинку (тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка, форми оплати праці та її розміри, харчування тощо).

Штатний розпис – це організаційно-розпорядчий документ, що відображає структуру підприємства, чисельність відділів, співробітників, а також розмір їхніх посадових окладів. Отже, проаналізувавши вказані правові норми, можна зробити висновок, що у ФГ штатний розпис розробляється та затверджується лише за наявності осіб, які працюють на умовах трудового договору.

Таким чином, питання стосовно найменування посади голови ФГ у штатному розписі необхідно розглядати у двох аспектах.

Якщо обов’язки голови господарства виконує його засновник, який також є членом ФГ, то така посада взагалі не відображається у структурі штатного розпису, оскільки він не працює на умовах трудового договору.

У разі якщо засновник письмово доручив виконання своїх обов’язків особі, яка працює в нього за трудовим договором (контрактом), включення посади до штатного розкладу є обов’язковим. При цьому найменування посади у штатному розписі має відповідати тому, яке зазначено у статуті господарства. Наприклад, якщо найменування господарства – СФГ «Зоря», то й посада повинна мати назву «голова СФГ».

При складанні штатного розпису на працівників, які працюють у ФГ на умовах трудового договору (контракту), необхідно керуватися Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживполітики від 28.07.10 р. № 327, та присвоювати коди професій відповідно до вказаного класифікатора.

Посади голови та заступника голови ФГ відносяться до категорії керівників, а тому їм відповідає код класифікатора 1210.1. При цьому ще раз наголошуємо, що присвоєння цим посадам коду та включення їх до штатного розпису здійснюється лише в разі, якщо голова ФГ та його заступник є найманими працівниками, а не членами ФГ.

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Агро»

Самая полная библиотека безопасных решений по бухучету, налогам и праву для с/х отрасли

4680 грн. / год

Купить

Лучшие материалы