Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухгалтерський облік у фермерських господарствах у запитаннях і відповідях

Чим цінна ця стаття: тут ви знайдете відповіді на актуальні запитання про порядок ведення бухгалтерського обліку в фермерських господарствах (далі – ФГ).

Чи повинне ФГ вести бухоблік?

Як установлено ст. 2 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996), усі юридичні особи, незалежно від їх організаційно-пра­вових форм і форм власності, зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність відповідно до законодавства.

Це означає, що ФГ повинні здійснювати бухоблік своєї діяльності. Те саме зазначено й у ст. 28 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973).

Бухгалтерський облік ведеться безперервно – із дня реєстрації ФГ і до його ліквідації. Питання організації бухобліку вирішуються головою (керівником) господарства згідно із законодавством і статутними документами.

При веденні бухобліку ФГ, як і всі інші юрособи, мають керуватися насамперед Законом № 996, а також П(С)БО, іншими нормативними документами, які регламентують порядок ведення бухобліку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали