Слово редактора Uteka-Агро від 24.12.2024
Вітаю, шановні колеги!
Нещодавно форму № 20-ОПП було оновлено згідно з наказом Мінфіну від 27.09.2024 № 470, який набув чинності з 25.11.2024. Про те, що саме змінилося і на що потрібно зважати, подаючи цю форму, зокрема, у разі придбання, продажу, оренди земельної ділянки, ми розповідаємо в консультаціях:
- Оновлена форма № 20-ОПП: що потрібно взяти до уваги платнику податків?
- Як подати інформацію про земельні ділянки за оновленою формою № 20-ОПП
Мінфін змінив форму фіскального чека. Ці зміни пов’язані перш за все з ухваленням Закону від 29.06.2023 № 3173-IX щодо внесення змін до Податкового кодексу (далі – ПК) та інших законів у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Набудуть чинності зміни з 01.01.2026. Крім того, деякі формулювання Положення про форму та зміст розрахункових документів /електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13, приведено у відповідність до Закону від 06.07.1995 № 265/95-ВР. Аналіз цих новацій – у консультації за посиланням.
З 01.01.2025 запроваджуються нові правила отримання ліцензії на зберігання пального для власних потреб. Тож починаючи з цієї дати суб’єкту господарювання, якому необхідно отримати ліцензію, слід керуватися нормами розд. VII Закону від 18.06.2024 № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Серед основних новацій цього Закону – безстроковість ліцензії (раніше строк дії ліцензії становив 5 років) та її отримання в автоматичному режимі. Розглянемо детальніше умови отримання ліцензії за новими правилами (за посиланням).
Щороку платники єдиного податку четвертої групи мають підтверджувати свій статус, адже ПК передбачено низку умов, у разі виконання яких сільгосппідприємство може набути або підтвердити такий статус. Тобто, щоб не було неприємних сюрпризів наступного року, до кінця 2024 року треба перевірити, чи відповідає підприємство визначеним ПК умовам. Зокрема, платник має впевнитися, чи є в нього об’єкт обкладення ЄП, чи виконується установлена частка сільгосптоваровиробництва, чи не провадить підприємство заборонені види діяльності. Також варто подбати про відсутність податкового боргу на 1 січня 2025 року. Детально про ці аспекти – у матеріалі тут.
Під час воєнного стану святкові та неробочі дні є робочими згідно з ч. 6 ст. 6 Закону від 15.03.2022 № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Водночас роботодавці можуть надати своїм працівникам можливість для відпочинку на свята. Про варіанти оформлення вільних від роботи днів на Новий рік та Різдво Христове йтиметься у статті.
Серед іншого, пропонуємо відповіді на запитання:
- Головний бухгалтер без права підпису: це заборонено чи ні?
- Пальне для генератора: чи треба вести окремий облік?
Наступного тижня нові публікації Uteka-Агро будуть присвячені важливим аспектам роботи бухгалтера сільгосппідприємства наприкінці звітного року: річні перерахунки ПДВ та ПДФО, аналіз договорів оренди, нюанси розрахунку мінімального податкового зобов’язання тощо.
Легкої вам роботи та корисного читання!
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук
Коментарі до матеріалу