Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 01.04.2025

Нове

01.04.2025 166 0 0

Вітаю, шановні колеги!

Законодавство не стоїть на місці, а отже, бізнесу доводиться постійно адаптуватися до нових вимог і правил. Цього тижня ми підготували для вас аналітичні матеріали, що допоможуть розібратися в актуальних змінах: від запровадження системи e-ТТН до нюансів розрахунку мінімального податкового зобов’язання. Окрім цього, розглянемо практичні питання щодо бронювання працівників, заміни голови фермерського господарства та обліку тари для готової продукції.

Затверджено порядок функціонування системи e-ТТН: що зміниться для учасників перевезень? 20.03.2025 набув чинності наказ Мінрозвитку від 27.12.2024 № 1491, яким затверджено Порядок функціонування системи електронного документообігу електронна товарно-транспортна накладна. Водночас втратив чинність Порядок реалізації експериментального проєкту щодо впровадження електронного документообігу електронної товарно-транспортної накладної, затверджений наказом Мінінфраструктури від 07.05.2020 № 301. У статті розглянуто порядок функціонування Системи обігу електронних товарно-транспортних накладних (далі – ТТН), а саме хто бере участь у цій системі, що потрібно для роботи з е-ТТН та чи є на сьогодні е-ТТН обов’язковою формою, чи можна оформлювати ТТН також і в паперовій формі.

Перевезення вантажів автомобільним транспортом вимагає оформлення товарно-транспортної накладної. Тому виникає запитання: хто та в яких випадках повинен виписувати ТТН? У наступних матеріалах ми детально розбираємо конкретні ситуації:

Працівників яких категорій зараховують до «квоти» на бронювання. Кількість заброньованих військовозобов’язаних, як правило, має становити не більше 50 % кількості військовозобов’язаних (далі – квота) працівників підприємства, установи, організації (далі – підприємство). Таку умову передбачено для більшості підприємств, які визнані критично важливими та планують бронювати своїх працівників. У цій статті з’ясовуємо: працівників яких категорій зараховувати до «квоти»; у чому відмінність між призовником та військовозобов’язаним; законодавча колізія: військовослужбовець та військовозобов’язаний.

Розрахунок мінімального податкового зобов’язання: аналізуємо роз’яснення ДПС. Незважаючи на те що за 2024 рік платники податків уже відзвітували з мінімального податкового зобов’язання, залишилися запитання, які потребували офіційного роз’яснення контролюючих органів. Ми звернулися до ДПС і отримали на них відповіді в листі від 24.02.2025 № 162/2199-00-24-01-03-02 (запитання 6 і 36). У цій статті ми проаналізували думку податківців.

Голова фермерського господарства служить у ЗСУ: хто може його замінити? Мобілізувати можуть не тільки найманих працівників, але й голову фермерського господарства. Або голова фермерського господарства може самостійно підписати контракт на проходження служби в ЗСУ. У такому разі для подальшого функціонування ФГ обов’язки голови потрібно передати іншій особі. Як це правильно зробити, розповідаємо в статті.

Розрахунок собівартості робіт, виконаних робочими кіньми. На сільськогосподарському підприємстві є робочі коні, яких використовують як живу тяглову силу, забезпечуючи перевезення вантажів і виконання різноманітних господарських завдань. Проте постає питання: як правильно розрахувати собівартість їхніх послуг, визначити калькуляційну одиницю та врахувати побічну продукцію? Методику калькулювання цих витрат розглянуто у статті за посиланням.

Тара для готової продукції: бухгалтерський облік. Кожне сільськогосподарське підприємство хоча б раз стикалося з питанням обліку тари. Вона може використовуватися як для пакування готової продукції, так і для зберігання та транспортування товарно-матеріальних цінностей. У консультації ми розглянули ключові аспекти бухгалтерського обліку тари, що використовується для пакування продукції з метою її подальшого продажу.

Анонсуємо теми наступного тижня, серед яких:

  • Нова форма декларації з податку на прибуток.
  • Документальне оформлення використання ПММ на сільгоспроботах.
  • Як одноосібникам подати декларацію про майновий стан і доходи.
  • Агропідприємство передає в оренду частину складу: як оформити договір та подати форму № 20-ОПП.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

7248 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали