Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облікова політика на підприємстві

Розпорядчий документ про облікову політику – це один з основних документів будь-якого підприємства, що визначають напрям його роботи та розвитку. Правильно сформована облікова політика не тільки визначить порядок ведення бухгалтерського обліку, але й принесе фінансову вигоду. На які ключові моменти варто звернути увагу при виконанні цього завдання, розповімо в даній консультації.

Що таке облікова політика

Облікова політика – сукупність принципів, методів і процедур, використовуваних підприємством для складання та подання фінансової звітності (ст. 1 Закону № 996, п. 3 НП(С)БО 1). Це визначення свідчить про значущість самої облікової політики, адже саме принципи, методи та процедури становлять основу обліку підприємства. Підприємство самостійно розробляє свою облікову політику (п. 5 ст. 8 Закону № 996).

Цілі облікової політики

Головна мета формування облікової політики – створення системи обліку конкретного підприємства за єдиними принципами і правилами з метою надання інформації у фінансовій звітності, що відповідає якісним характеристикам, які наведено в п. 1–16 розд. III НП(С)БО 1.

Облікова політика повинна допомогти обрати найбільш підходящий для підприємства варіант обліку з передбачених П(С)БО, а також вирішити ряд завдань, пов'язаних не тільки з бухгалтерським обліком.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали