Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Самостійне виготовлення ОЗ і переведення до складу ОЗ готової продукції та товарів

03.08.2018 2475 0 4

У цілях бухгалтерського обліку розрізняють ситуації, коли:

  • спочатку підприємством було прийнято рішення, що для власних потреб виготовлятимуться (створюватися) об'єкти основних засобів (далі – ОЗ), а потім ці ОЗ були виготовлені;
  • спочатку об'єкти були виготовлені як готова продукція підприємства або куплені як товар (тобто для продажу), а потім було прийнято рішення, що частина такої готової продукції або товару використовуватиметься як ОЗ самим підприємством. Тобто об'єкти переводяться до складу ОЗ зі складу оборотних активів.

Розглянемо кожну із цих ситуацій окремо.

У цьому розділі розглянемо бухоблік виготовлення об'єктів ОЗ, що не є нерухомістю (про будівництво нерухомості господарським і підрядним способом ми вже писали в статті «Самостійне виготовлення об'єктів ОЗ: будівництво нерухомості»).

Як і будь-який інший об'єкт ОЗ, самостійно виготовлені ОЗ повинні враховуватися на балансі за первісною вартістю (п. 7 П(С)БО 7). Окремої норми для формування первісної вартості самостійно виготовленого об'єкта ОЗ у П(С)БО 7 немає. Тому керуємося п. 8 П(С)БО 7, у якому зазначено, що до складу первісної вартості об'єкта ОЗ включаються всі витрати, пов'язані з його доведенням до стану, у якому він може бути використаний у запланованих цілях.

У нашому випадку це всі витрати, пов'язані з виготовленням об'єкта ОЗ, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали