Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За яких умов юрособи-єдинники звільняються від сплати земельного податку?

Юлія Гужел

16.01.2018 3203 0 1

Підприємство-єдинник (промислове виробництво) придбало земельну ділянку. Категорія ділянки – землі рекреаційного призначення. Підприємство планує побудувати на цій ділянці підсобні приміщення, які використовуватиме у своїй виробничій діяльності. Чи повинне підприємство сплачувати земельний податок за цю ділянку?

Поки ця ділянка не використовується в госпдіяльності підприємства, за неї доведеться сплачувати земельний податок. Але зараз використовувати ділянку у своїй госпдіяльності цьому підприємству не можна. Спочатку потрібно змінити цільове призначення землі.

Розглянемо ситуацію детальніше.

Згідно з п. 297.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платники єдиного податку не сплачують податок на землю, якщо ділянка (власна або взята в користування) використовується ним для ведення госпдіяльності.

Органи ДФС ув'язують цю пільгу для єдинників із видами їх діяльності та кодами КВЕД, указаними в їх реєстраційних документах, а також із наявністю документів, що підтверджують використання земельної ділянки в такій госпдіяльності. Наприклад, в Індивідуальній податковій консультації від 15.09.17 р. № 1972/6/99-99-12-02-03-15/ІПК ДФС указує, що здати нерухомість в оренду підприємство-єдинник може в тому випадку, якщо провадить діяльність із надання майна в оренду. При цьому сама операція повинна підтверджуватися укладеними договорами оренди. До речі, в одному з роз'яснень (ЗІР, категорія 112.01) ДФС зазначила, що діяльність, для ведення якої єдинник використовує землю, не обов'язково повинна бути основною.

Як бачите, жодних запитань щодо правомірності звільнення від сплати земельного податку в підприємства не виникне, якщо воно використовуватиме цю землю у своєму виробництві. Виробництво – вид діяльності цього підприємства (основний чи ні – не важливо).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали