Первинний облік довгострокових біологічних активів
02.11.2016 918 0 1
Відповідно до чинного законодавства будь-яка сільськогосподарська тварина або рослина, яку утримує та/або вирощує підприємство, є біологічним активом (далі – БА). Важлива умова повного збереження БА – чітка організація первинного обліку, яка передбачає правильне і своєчасне документування усіх господарських операцій. У консультації розглянемо організаційні та методичні аспекти первинного обліку довгострокових біологічних активів (далі – ДБА) на сільськогосподарських підприємствах.
Загальні положення
БА – це тварина або рослина, яка в процесі біологічних перетворень здатна давати сільськогосподарську продукцію та/або додаткові БА, а також приносити в інший спосіб економічні вигоди (п. 4 П(С)БО 30). Для цілей бухгалтерського обліку БА класифікують як довгострокові, поточні та додаткові.
ДБА – це БА, здатні давати сільгосппродукцію та/або додаткові БА, приносити в іншій спосіб економічні вигоди протягом періоду, що перевищує 12 місяців.
Отже, ДБА належать до складу необоротних активів. До цієї групи входять ДБА рослинництва (плодово-ягідні насадження, виноградники, плантації хмелю та ягідних культур, багаторічні трави тощо) та тваринництва (корови та бики-плідники, свиноматки, кнури-плідники, вівцематки, барани-плідники, барани-пробники, валухи тощо).
Специфіку первинного обліку БА та одержаних в процесі їх біологічних перетворень додаткових БА визначено у Методрекомендаціях № 73. Зокрема, для документування операцій із ДБА застосовуються такі документи (див. табл. 1).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року