Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відповіді на актуальні запитання із податку на нерухомість

За які приміщення не сплачують податок на нерухомість сільгосппідприємства?

Згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 Податкового кодексу (далі – ПК) не є об’єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгоспдіяльності. Тобто, аби скористатися цією пільгою, треба виконувати одночасно дві умови: нерухомість має належати сільгосптоваровиробнику і мати цільове призначення – для сільгоспдіяльності.

Нагадаємо, до сільгосптоваровиробників належать юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, які займаються виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснюють операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Що стосується другої умови, то при віднесенні будівель та споруд до сільськогосподарських слід користуватися Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженим наказом Держстандарту від 17.08.2000 р. № 507 (далі – ДК 018-2000). Погоджуються із цим і податківці (див. ЗІР, категорія 106.02).

Так, відповідно до ДК 018-2000 будівлі та споруди сільгосппризначення віднесено до підрозділу «Будівлі нежитлові», а саме до класу 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства». Цей клас включає такі підкласи:

  • 1271.1 «Будівлі для тваринництва» (зокрема, товарні та племінні ферми великої рогатої худоби, свиноферми та свинофабрики, вівцеферми, кролівничі та звірівницькі ферми, кінні заводи, собачі розплідники);
  • 1271.2 «Будівлі для птахівництва (зокрема, птахофабрики та птахоферми, підприємства з виробництва яєць та м’яса птиці, а також із вирощування гібридної птиці для товарних господарств та інкубаторно-птахівничі станції для виробництва добового молодняку птиці тощо);
  • 1271.3 «Будівлі для зберігання зерна» (зокрема, зерносховища);
  • 1271.4 «Будівлі силосні та сінажні» (зокрема, силоси);
  • 1271.5 «Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства» (зокрема, підвали, винокурні, винні ємкості);
  • 1271.6 «Будівлі тепличного господарства» (зокрема, теплиці, сільськогосподарські парники, оранжереї, заводи кормових антибіотиків);
  • 1271.7 «Будівлі рибного господарства» (зокрема, підприємства з переробки риби);
  • 1271.8 «Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва» (зокрема, підприємства з переробки відходів тваринництва);
  • 1271.9 «Будівлі сільськогосподарського призначення інші» (зокрема, підприємства виробничо-технічного обслуговування, які включають: бази зберігання мінеральних добрив та пестицидів, сільгосптехніки та запчастин, підприємства з ремонту сільськогосподарських машин та транспорту, станції біологічного захисту рослин).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали