Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відповіді на актуальні запитання бухгалтерів щодо перевірок органів ДФС

Перше, що слід пам’ятати про перевірки органів ДФС, це те, що вони – індивідуальні. Тобто, скільки б ви не запитували інших про те, що і як перевіряють, у вас можуть перевірити зовсім інше.

По-друге – не хвилюйтеся. Так, перевірка – це завжди неприємно, але це – не смертельно. Ви аж ніяк не допоможете своєму роботодавцю, якщо тоннами ковтатимете заспокійливе та не спатимете вночі. Якщо вас це заспокоїть, то перевірка в будь-якому разі знайде «порушення» навіть там, де його і не було. Тож ваше головне завдання як бухгалтера – мінімізувати доказову базу ревізорів.

Діяльність кожного суб’єкта господарювання містить свою специфіку, і саме від цього залежить, що перевірятимуть. Водночас на бухгалтерських форумах бухгалтери ставлять один одному схожі запитання, відповіді на які ми з вами зараз дізнаємося.

Чи можуть надіслати повідомлення про перевірку через Viber?

Ні. Таке повідомлення про перевірку не відповідає вимогам Податкового кодексу (далі – ПК).

Зверніть увагу на п. 77.4 ст. 77 ПК, де, зокрема, зазначено, що про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. При цьому право на проведення такої перевірки надається лише у випадку, коли платнику не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали